Informujemy, iż 30 maja 2019r. (czwartek) o godz. 16:00 w sali widowiskowej CKiT w Mrągowie odbędzie...
Informujemy, iż wyjeżdżamy na wycieczkę do Trójmiasta-Kaszuby w dniu 16 maja 2019r.o godz. 6:00...
Przypominamy,iż wyjeżdżamy do Ełku na marsz nordic-walking dnia 4 maja 2019r. o godz. 7:30 z Placu...
Zapraszamy serdecznie naszych słuchaczy na warsztaty pt. "Sentymentalna podróż w czasy...
Informujemy, iż są 3(trzy) wolne miejsca na wycieczkę do Trójmiasta i Kaszub w dniach 16-19 maja...
Informujemy, iż zajęcia z języka angielskiego w dniu 23 kwietnia 2019r zostały przeniesione z sali  7...
UWAGA!                                                                ...
Przyjmujemy na bezpłatny kurs komputerowy. Zapisy w biurze MUTW. Zapraszamy!
Prosimy o zapisywanie się chętnych na bezpłatny wyjazd na Senioriadę do Wydmin, która odbędzie się...
30.04.2019r.(wtorek) organizujemy wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzenia Sejmu i Senatu. Obiad...


VII MARSZ"NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW 2019"

4 maja 2019r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Ełku, związana z dyscypliną sportową o nazwie nordic walking. Uczestnicy, którzy przyjechali z Giżycka, Rynu, Mrągowa oraz Ełku najpierw przeszli z kijkami trasę licząca 6 km w obie strony.Później wzmocnili swe siły kartaczami (pysznymi!) i ciastem, po czym był pilates oraz nauka tańca greckiego, włoskiego i chorwackiego. W ognisku upiekliśmy kiełbaski.Śpiewaliśmy przy dźwiękach akordeonu. Wzięliśmy udział w różnych zabawnych konkursach. Wycieczka do Ełku była super!

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

 

Pani Senator Małgorzata Kopiczko zaprosiła naszych studentów do Warszawy w celu zwiedzenia gmachu Sejmu i Senatu.

Na tę wycieczkę pojechaliśmy autokarem 30 kwietnia 2019 r. Obejrzeliśmy z przewodnikiem pomieszczenia w gmachu, po czym zjedliśmy obiad w sejmowej restauracji. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Łazienek Królewskich.

Przewodnik oprowadził nas po przepięknym Pałacu, siedzibie ostatniego króla Polski. Zachwyciliśmy się wspaniałym wyposażeniem komnat, których ściany ozdabiały przepiękne obrazy.Wieczorem wróciliśmy do Mrągowa. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Serdecznie dziękujemy Pani Senator za zaproszenie nas.

 

 

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze słuchaczy Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się w dniu 28 marca 2019 r. Na to bardzo ważne wydarzenie przybyła niemal połowa studentów. Zebranie prowadziła Danuta Różańska, więc przebiegało ono bardzo sprawnie. Po wstępnych formalnościach  przedstawiono zebranym sprawozdanie merytoryczne za rok ubiegły oraz plan pracy Uniwersytetu do końca bieżącego roku akademickiego. Odczytano również sprawozdanie z kontroli finansowej. Zebrani udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi i podjęli szereg uchwał. Następnie przystąpiono do wyboru nowego Prezesa MUTW. Jedyną kandydatką na to stanowisko była dotychczasowa Prezes- Halina Sawicka. W wyniku głosowania okazało się, że głosowali na nią wszyscy obecni na sali, nikt nie był przeciw ani też nikt się nie wstrzymał!  Dotychczasowa Wiceprezes - Jadwiga Wiechowska - zgłosiła rezygnację z pełnionej funkcji. Pani Prezes podziękowała zatem swojej zastępczyni za jej dotychczasową pracę i na to stanowisko zarekomendowała Alinę Cudakiewicz. Zebrani jednomyślnie zaaprobowali jej kandydaturę, tak jak i kandydatury pozostałych członków Zarządu. Po czym Zarząd udał się do przyległej sali, by się ukonstytuować, a w tym czasie widownia obejrzała zabawny spektakl pt. "Lilie" w wykonaniu uniwersyteckiej grupy teatralnej z udziałem dzieci.   Po powrocie na salę Pani Prezes przedstawiła członków Zarządu. I tak:  Halina Sawicka - Prezes, Alina Cudakiewicz - Wiceprezes, Czesława Czarnecka -   sekretarz, Maria Kurta - skarbnik oraz członkowie: Ewa Słaboszewska, Jan Różański i Halina Borowska. Pani Prezes podziękowała wszystkim  za przybycie, za aktywny udział w zebraniu i za wybór jej osoby na to zaszczytne stanowisko. Zaapelowała do zebranych o większe zaangażowanie w planowanie pracy Uniwersytetu. Na tym zebranie się zakończyło.

 

 

30 marca 2019 w budynku MCAL-u odbyły się zorganizowane przez Zarząd MUTW kulinarne warsztaty wielopokoleniowe. Pojawiło się sporo osób, w tym kilkanaścioro dzieci. Najmłodsza uczestniczka miała niecałe 4 latka, najstarsza- ponad 80. Menu ustaliła Jadwiga Wiechowska, zaś panie z Zarządu przygotowały potrzebne produkty i półprodukty. Rozpoczęła się intensywna praca. Obierano, cięto, krojono, mieszano i wałkowano. Piekarnik pracował na pełnych obrotach. Po niektórych dzieciach widać było, że w przyszłości wspaniale odnajdą się w szkole gastronomicznej.                   Kiedy już wszelkie prace dobiegły końca, nakryto stoły białymi obrusami i ustawiono na nich naczynia z przygotowanymi potrawami. A były to: sałatka jarzynowa, klops faszerowany jajkami, paszteciki z pieczarkami i jajka w majonezie. Deser składał się z galaretek owocowych z czapą z bitej śmietany oraz  szaszłyków z rozmaitych owoców. I rozpoczęło się biesiadowanie! Wszystko było przepyszne, więc szybko znikało ze stołów.   Na odchodne goście, serdecznie dziękując organizatorom za kulinarną przygodę, pytali: "Kiedy następne warsztaty?"